cafemama.pl

Forum dyskusyjne

Na co zwracać uwagę przy wynajmowaniu samochodu?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 64
Wynajęcie samochodu wydaje mi się dość ryzykowne, a z tego, co wiem firmy potrafią oszukiwać i naciągać klientów np. na naprawy uszkodzeń, które były już wcześniej. Będę wkrótce w Krakowie i wypożyczenie auta wydaje mi się jedynym sensownym rozwiązaniem pod względem kosztów. Na co uważać, wynajmując auto?
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 18
Na pewno znajdzie się działająca na Kraków wypożyczalnia samochodów, w której bezpiecznie wynajmiesz samochód. Generalnie trzeba zwracać baczną uwagę na to, co się znajduje na stronie internetowej, firmy na procedury jakie przyjęli. Dobra firma na pewno najpierw poprosi cie o ocenę stanu pojazdu oddawanego w użytkowanie, może trzeba bedze spisać jakiś protokół odebrania etc.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 64
No a co w sytuacji jeśli czegoś nie zauważę? Na przykład jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, w silniku itd. Nie znam sie na samochodach, skąd mam mieć stuprocentową pewność, że dostanę w pełni sprawne auto bez uszkodzeń.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 18
Powinnaś też dostać potwierdzenie o badaniach technicznych i OC. Poza tym przy wynajmie zazwyczaj podpisuje się dodatkowo ubezpieczenie na okres wynajmu, na wypadek ew. uszkodzeń, stłuczek itd. Jeśli coś takiego się zdarzy, to koszty są pokrywane właśnie z tego ubezpiecznia.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 80
Location: Warszawa
Jest dobra wypożyczalnia samochodów Kraków Balice, nazywa sie Master4Car. Mało formalności plus ubezpieczenie wypadkowe jako część opłaty za wynajęcie auta. Mając ubezpieczenie, nie musisz się obawiać, że się znajdzie po zakończeniu umowy jakieś uszkodzenie, bo tak czy inaczej jesteś ubezpieczona od tego typu sytuacji.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 18
Dokładnie. Nie ma co się na wyrost denerwować. Na całym świecie działają setki tysięcy wypożyczalni samochodów i jakoś ludzie z nich cały czas korzystają.

Post Reply

Page: 1