cafemama.pl

Forum dyskusyjne

Różne kultury w biznesie.

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 36
Location: Ełk
Rozmowy biznesowe z przedstawicielami innych krajów nie zawsze są łatwe. Chyba szczególnie jeśli chodzi o Chiny widać i czuć sporą różnicę w podejściu do negocjacji… Wiecie może czy istnieją jakieś statystyki, badania, które ilustrują to zjawisko? Skąd można się poduczyć o różnicach i poprawić swoje zdolności negocjacyjne?
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 28
Location: Tarnobrzeg
ja myślę, że badania i tak niewiele Ci dadzą, trzeba praktykować. I tu najlepiej sprawdzają się porządne warsztaty. Bo nie jest jak w szkole, że pani wykłada, a reszta słucha, odwzorowuje się różne sytuacje i trzeba reagować.;) najbardziej podobały mi się te warsztaty szkoleniaznegocjacji.com/szkolenie-negocjacje-miedzynarodowe/ , bo były naprawdę skupione na kwestiach praktycznych. Poza tym też pokazywali badania, nawet takie niedostępne ogólnie na rynku.
« Last edit by bielbed on Mon Feb 12, 2018 10:10 am. »
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 47
Location: Jarosławiec
ja też znam szkoleniaznegocjacji.com , mają naprawdę świetne szkolenia na wysokim poziomie, można się sporo nauczyć. Prowadzący był bardzo charyzmatyczny i zarażał swoją energią. Po tym spotkaniu każdy wyszedł pewniejszy siebie i gotów do podbijania świata.;)
« Last edit by bielbed on Mon Feb 12, 2018 10:10 am. »
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 24
Location: Tarnów
no, tacy ludzie są świetni – potrafią tak po prostu zarazić swoją dobrą energią i wpłynąć na innych… jak się posiądzie taką umiejętność to wszystkie negocjacje będą szły gładko. ciekawa jestem czy faktycznie można się tego tak łatwo nauczyć. Z tego co słyszałam rozwiązuje się różne testy, odgrywa scenki, słucha wyników badań, uczy budowania strategii. Ale to wszystko musi wejść na poziom spontaniczności, bo przecież przed parterem biznesowym nie ma się kartki papieru.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 21
Location: Radom
da się tego nauczyć.;) i wcale nie potrzeba potem kartki papieru. Po prostu jeśli uwierzysz w siebie i zapiszesz sobie w pamięci podstawowe triki, wszystko idzie gładko. Chociaż może przydają się naturalne predyspozycje, ale do negocjacji bierze się ludzi komunikatywnych.;)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 79
Location: Babia Góra
negocjacje z Chinami? Ja to mam problem nawet z rodakami – chyba powinienem zapisać się na jakiś kurs.;p

Post Reply

Page: 1